Dzień Patrona 2016

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Patrona 2016

Dzień Patrona 2016

29 kwietnia obchodziliśmy uroczysty Dzień Patrona – św. Wojciecha.

Cała uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji naszego zespołu edukacyjnego, a następnie uroczysta impreza odbyła się w Muzeum Sowiogórskim w Ludwikowicach Kłodzkich.

Pierwszym punktem programu było nadanie tytułów Przyjaciela Szkoły i przyznanie nagród AdAlberus. W tym roku uhonorowane zostały mamy naszych uczniów: Monika Wojdyła-Bokuniewicz, Patrycja Jarecka-Ciupa i Kinga Stachowiak.

Następnie szkolne koło teatralne przedstawiło „Legendę o wdowim groszu” ukazując postać św. Wojciecha.

W tym dniu miała też miejsce gala rozdania nagród w XII dolnośląskim konkursie „Moja Mała Ojczyzna im. Beaty Jaroszewskiej”, na którą zjechali do nas goście z całego województwa. Pdoczas gali zaprezentowali się nasi uczniowie: gimnazjalistki zaśpiewały „Bieszczadzkie anioły”, uczennice klas I-III szkoły  podstawowej przedstawiły taniec klasyczny, Radosław Adamek z gimnazjum odtańczył break dance, Julia Drozdowska z gimnazjum zagrała utwór na keyboardzie, a klasy I-III SP zakończyły występy piosenką.

Pięknym podsumowaniem uroczystości było wystąpienie pani Teresy Październiak – za wzruszające i motywujące słowa bardzo dziękujemy.