Na sportowo

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Na sportowo

Na sportowo

Piłka nożna, biegi, tory przeszkód, skoki... Zawsze dobrze się bawimy!

X Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku

Dnia 18 maja 2010 r. drużyna chłopców z klasy III, w składzie: Gabor Budai, Mikołaj Grodom, Kamil Gawlak, Adam Szymborski, Jakub Dąbrowski, Krzysztof Drozdowski i Adrian Adamek, reprezentowała szkołę na  X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku, czyli na Mistrzostwach Polski U-10. Turniej ten odbył się na stadionie CTS- u w Słupcu. Zmierzyliśmy z się z drużyną z Woliborza, która nas niestety pokonała. Nasza grę uważnie obserwowali sędziowie i trzej z nas: Gabor Budai, Jakub Dąbrowski i Mikołaj Grodoń otrzymali powołanie do reprezentowania naszego powiatu na szczeblu wojewódzkim. Życzymy im powodzenia!

Turniej Piłki Nożnej Sowiogórskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Dnia 25 maja 2010 r. w Bożkowie  odbył się pierwszy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Sowiogórski Uczniowski Klub Sportowy. Graliśmy w składzie: Damian Nowak z kl. VI, Radosław Chorążyczewski, Sylwester Piątek i Sylwester Pachla z kl. V, Adrian Sekuła i Szymon Sobczak z kl. IV oraz Gabor Budai z kl. III. Wystąpiliśmy w profesjonalnych strojach sportowych zakupionych właśnie przez UKS. W turnieju brały udział 4 drużyny: Bożków, Ludwikowice, Wolibórz i my. Pierwszy mecz rozegrał Bożków z Woliborzem, wygrywając 4 : 3. Nam wylosowano drużynę z Ludwikowic. Ten mecz miał zdecydować, czy w drugiej kolejce będziemy walczyć o pierwsze miejsce czy o trzecie. Damian i Radek zdobyli 4 bramki remisując, jednak po „karniakach” Ludwikowice awansowały do rozgrywki o pierwsze  miejsce, a  nam niestety pozostała już tylko walka z Woliborzem o 3 miejsce. Ten mecz niestety przegraliśmy 0 : 2 i ostatecznie zajęliśmy IV miejsce w tabeli. Bożków pokonał Ludwikowice 7 : 1 i zajął pierwsze miejsce. W następnej kolejce dnia 9 czerwca wzmocnimy skład i mamy nadzieję wygrać choć jeden mecz. Trzymajcie za nas kciuki!:)

Spartakiada Sportowa Dzieci  Ziemi Noworudzko – Radkowskiej

Dnia 28 maja 2010 r. braliśmy udział w Spartakiadzie Sportowej Dzieci  Ziemi Noworudzko – Radkowskiej, która odbyła się w Dzikowcu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Sandra Krężel, Adrian Sekuła i Marcelina Pis z kl. IV, Błażej Ginter Maciej Kot, Dominika Parniak z kl. V oraz Marlena Kobierska, Aleksandra Majewska i Alicja Wierzbicka z klasy VI. Na spartakiadę przybyły drużyny ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Zwyciężył Dzikowiec po dogrywce z Bożkowem, a my niestety zajęliśmy ostatnie miejsce, jednak każdy z nas otrzymał dyplom za udział. Impreza nam się podobała. Były wyścigi na wesoło: bieg w workach, tor przeszkód z jajkiem, skoki z miejsca dodawane i rzut kółkiem do celu. Dobrze się bawiliśmy, tym bardziej, ze i pogoda dopisała. Na koniec, po wyczerpujących konkurencjach mogliśmy się posilić kiełbaską z grilla, dostaliśmy też soczki.