Ferie 2016 - dzień dziewiąty

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Ferie 2016 - dzień dziewiąty

Ferie 2016 - dzień dziewiąty

Dzień niemiecki był dla uczniów bardzo ciekawy i inspirujący.

Na rozgrzewkę, porozmawialiśmy krótko o Niemczech, kto co wie o tym kraju, o języku. Porównywaliśmy dwa  języki obce. Krótkie zdania wypowiadane przez nauczycielkę w j. angielskim i te same w j. niemieckim. Uczniowie zgadywali, które zdanie jest w j. niemieckim. Uczniowie sukcesywnie podejmowali  tłumaczenie zdań na j. polski. Oglądaliśmy prezentację o Niemczech. Po prezentacji uczniowie podzieleni na drużyny, odpowiadali na pytania. Na podstawie udzielanych odpowiedzi, można wnioskować, że wszyscy bardzo uważnie oglądali prezentację i słuchali o czym opowiada nauczycielka. Kolejnym etapem konkurencji była wiedza o Landach niemieckich. Drużyny losowały wycięte z mapki Landy. Każda drużyna miała do wycięcia obrazki z charakterystycznymi miejscami, budynkami, pomnikami, tradycjami, żywnością czy przedmiotami.  Należało wyciąć tylko te, które powinny zostać przyporządkowane do wylosowanego Landu. Każda drużyna przyczepiała przynależne obrazki poszczególnym Landom do mapy Niemiec. Z tym zadaniem również wszyscy świetnie sobie poradzili. Uczniowie wymieniali również cechy charakterystyczne dla Niemiec i Polski oraz cechy wspólne dla obu krajów. Kolorowaliśmy  kolorowanki ze słówkami po niemiecku. Dzieci zapamiętywały słówka a następnie każda drużyna wybierała z grupy jedno najkrótsze słówko z kolorowanek. Z gazet niemieckich wycinaliśmy litery potrzebne do napisania wybranego słowa. Przyklejaliśmy słówka na przeznaczonych do tego tekturkach. Która drużyna pierwsza napisała słowo, otrzymywała najwięcej punktów. A poza konkurencją: robiliśmy pyszny domek z piernika -Lebkuchen- jednego z  przysmaku Niemców. Były też zabawy ruchowe, m.in. w „Alte Hexe”. Na hasło „Stara wiedźma” dzieci musiały stanąć w bezruchu, kto się poruszył, odpadł z gry. Graliśmy w Bingo po niemiecku. Uczniowie, którzy dziś po raz pierwszy mieli do czynienia z j. niemieckim, potrafili powiedzieć kilka słów w tym języku. Wiedza ogólna na temat naszego sąsiada również nie poszła w las.