Wolontariusze z Indonezji i Jordanii

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wolontariusze z Indonezji i Jordanii

Wolontariusze z Indonezji i Jordanii

W pierwszym tygodniu ferii nasza szkoła gości dwóch zagranicznych studentów: Hanum z Indonezji i Musa'b z Jordanii. Dwa pierwsze dni spędziliśmy w towarzystwie Hanum.

W poniedziałek Hanum opowiedziała nam wiele ciekawostek o swoim wspaniałym kraju. Pokazała nam najpopularniejsze indonezyjskie zwierzęta oraz owoce. Dzieci po raz pierwszy zobaczyły anoa i wyraka upiora oraz  kolczaste owoce durian. Wolontariuszka opowiedziała nam również legendę o świątyni Prambaran i księżniczce Rara Jonggrang, która za wszelką cenę  chciała uniknąć zaślubin z potężnym księciem  Bandung Bondowoso. Na koniec Emilia Jeziorek  i Alicja Bordon przeprowadziły z wolontariuszką krótki wywiad i próbowały ją nauczyć polskich słówek. We wtorek zaprosiliśmy Hanum do muzeum górnictwa. Zwiedzanie sztolni i jazda górniczą kolejką zrobiła na wolontariuszce ogromne wrażenie. Po zwiedzaniu wróciliśmy do szkoły, gdzie przy herbacie szlifowaliśmy swój angielski.