Ferie 2016 - dzień pierwszy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Ferie 2016 - dzień pierwszy

Ferie 2016 - dzień pierwszy

Ferie w szkole nie grożą nudą. Na początku dzieci sprawdzały swoje krawieckie umiejętności wykonując pluszaki ze skrawków materiałów, guzików i papieru. Mogły też mierzyć i ciąć materiał, a następnie podpatrywać pracę pani Asi przy maszynie, której wynikiem były polarowe kominy. Każdy uczestnik otrzymał jeden z nich.

Korzystając z obecności w szkole wolontariuszki z Indonezji dzieci dowiedziały się więcej o tym wyspiarskim kraju – jego obyczajach, historii, kulturze, a przede wszystkim o zwierzętach i naturze. Pani wyjaśniła dzieciom także dlaczego zakrywa włosy i zaczyna dzień już o czwartej rano.

Po przerwie na śniadanie i ciasto rozprostowaliśmy nogi w sali gimnastycznej bawiąc się chustą animacyjną i grając w zabawy ruchowe. Później dzieci  za pomocą prostych składników, które znajdują się w każdej kuchni przeprowadziły eksperymenty chemiczne.

Dla chwili oddechu wybraliśmy się na spacer i graliśmy na włodowickich mostach w zabawę znaną z Kubusia Puchatka – misie patysie. Dzień pierwszy zakończyliśmy na świetlicy grając w kalambury.