W Muzeum Papiernictwa

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » W Muzeum Papiernictwa

W Muzeum Papiernictwa

Klasy II i III wybrały się na wycieczkę do Dusznik, aby zwiedzić Muzeum Papiernictwa i spróbować wody mineralnej z miejscowej pijalni.

Wizyta w muzeum nie przypominała standardowego zwiedzania, podczas którego ogląda się eksponaty wystawione za szklaną gablotą. Dzieci samodzielnie czerpały papier przy okazji poznając historię papiernictwa. Następnie gotowe arkusze ze znakiem wodnym i w kształcie choinki suszyliśmy w specjalnej maszynie. Po warsztatach uczniowie dowiedzieli się z czego tworzy się papier, a jednym z nietypowych materiałów mogą być nawet... odchody słonia.

W pijalni wód nie wszystkim przypadły do gustu napoje z głębinowych źródeł, które smakiem nie przypominają butelkowanych wód, kupowanych przez nas w marketach. Wróciliśmy zaopatrzeni w samodzielnie wykonane kartki i oczywiście rzeczy zakupione przez dzieci w miejscowych sklepikach.