Poznajemy świat za pomocą zmysłów

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Poznajemy świat za pomocą zmysłów

Poznajemy świat za pomocą zmysłów

Uczniowie kl. IB szukali dźwięków instrumentów, które zrobili samodzielnie z dostępnych w klasie materiałów.

Dzieci zaprezentowały samodzielnie wykonane instrumenty i stworzyły zespoły muzyczne, a następnie uczyły się wykonywania scenicznych występów. Ciekawa była też zabawa w muzyczną Ciuciubabkę. Celem Ciuciubabki było odszukanie spośród wielu innych tego jedynego określonego dźwięku. W klasie zagościła gitara, która posłużyła nam do odkrywania i naśladowania dźwięków strun. Uczniowie mieli okazję z bliska poznać instrument. Po wstępnych ćwiczeniach własnych strun głosowych, zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę do akompaniamentu gitary. Odkrywanie świata za pomocą pozostałych zmysłów, odbywało się poprzez odgadywanie z zamkniętymi oczami smaków i zapachów, oraz na dotyk w zabawie „Zgadnij co to jest?”. Odkrywanie świata wszystkimi zmysłami okazało tak bardzo absorbujące, że  na koniec nie mogliśmy się rozstać.