Pokaz modeli samochodowych

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pokaz modeli samochodowych

Pokaz modeli samochodowych

Uczniowie klasy VI, Dawid Kłosiński, Jan Szydełko, Wiktor Twardowski i Hubert Tyszka mieli dzisiaj okazję zaprezentować w szkole swoją pasję – wyścigi modeli samochodowych. Wraz z trenerem, panem Irkiem, rozłożyli na sali gimnastycznej mini-tor i zaczęli pokaz.

Szybko okazało się, że profesjonalne modele znacznie różnią się od zwykłych zabawek z supermarketów. Osiągają znacznie większą prędkość a ich sterowanie wymaga wyczucia i precyzji. Dokładną jazdę szóstoklasiści ćwiczyli, gdy na modelu została umieszczona tacka z piłeczkami do ping-ponga. Kilka okrążeń udało się przebyć bez zgubienia ani jednej piłki.

Widzowie mogli obejrzeć z bliska modele samochodów, zbadać ich konstrukcję i w końcu, po krótkim szkoleniu, samemu spróbować pokierować samochodem.

Serdecznie dziękujemy panu Irkowi za poświęcony czas i cierpliwość.