Jesienne okienko pogodowe

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Jesienne okienko pogodowe

Jesienne okienko pogodowe

Dzieci i młodzież z Koła Turystycznego Włodowice, razem z uczniami Gimnazjum z Dzikowca oraz grupą noworudzkich „gwarków” brały udział w 9 rajdzie z cyklu "wędrujemy Głównym Szlakiem Sudeckim".

24 października przypadł nam w udziale zaszczyt przejścia odcinka ze Słupca do Wambierzyc. Wyruszyliśmy z samego rana ze Słupca, wędrując powoli przez skąpane we mgle osiedla. Stopniowo pogoda się poprawiała, a wysokość względna rosła, aż wreszcie stanęliśmy na szczycie Kościelca, gdzie dwaj przodowicy turystyki górskiej doświadczony Czesław Dominas i zupełnie nowy - Edward Lada - przybliżyli dzieciom historię Kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej. Z Kościelca dalsza droga to wejście na Górę Wszystkich Świętych, gdzie przyszła pora na krótki odpoczynek, drugie śniadaniei podziwianie widoków z wieży. Dalej wędrowaliśmy niemal prosto „od linijki”, w dół, obok starego dworku Księżno aż do mostu nad torami kolejowymi w Ścinawce Średniej. Znów krótki odpoczynek i dalej w drogę - do centrum wsi. Przez Ścinawkę wędrowało się bardzo przyjemnie po nowych chodnikach. Niestety szlak szybko nas wyprowadził w pole - na zbocze Cierniny. Na rozdrożu pod Cierniną udało nam się rozpalić tradycyjne ognisko i odpocząć przed ostatnim etapem wyprawy. Pozostały nam jeszcze 2 km polnej drogi do Wambierzyc, gdzie najpierw odwiedzilśmy słynną ruchomą szopkę, a potem po zakątkach bazyliki oprowadził nas Czesław Dominas. Wszystko co dobre szybko się kończy, tak więc o 17:00 wróciliśmy busem do Włodowic. Wszystkim uczestnikom gratuluję wytrwałości i dziękuję za postawę godną "gwarka młodszego".

Z turystycznym pozdrowieniem

Witek Telus