Dzień Edukacji Narodowej

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzuliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Była to oczywiście okazja do szczerych podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły, ale również nasi pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów, a gimnazjaliści z klasy pierwszej otrzymali tytuł Gimnazjusza Włodowickiego.

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod przewodnictwem klasy czwartej podziękowali nauczycielom i złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły wierszem i piosenką.

Z kolei dla pierwszoklasistów ten dzień był szczególny. Zostali pasowani na uczniów. Dzieci pięknie wystąpiły, pokazały jak potrafią recytować wiersze, śpiewać i tańczyć. Przeszli również niełatwy test przeprowadzony przez starszych uczniów. I oczywiście dumnie ślubowali – wiedzą jakimi cechami powinien się charakteryzować dobry uczeń.

W dniu Święta Edukacji Narodowej uczniowie pierwszej klasy gimnazjum w uroczyście zabawnej aurze zostali przyjęci do grona gimnazjalistów sławetnego Gimnazjum we Włodowicach.
Przyjęcie do tak zacnego grona było okraszone wielkim napięciem, poszukiwawczym skupieniem i unikalnie unikatowymi zadaniami. Lawina pytań i grad ciszy wśród zaskakujących odpowiedzi były nie lada wyzwaniem i zaskoczeniem. Adepci mimo mało tanecznej konfiguracji gwiazd i aury pogody wykazali się stalowymi nerwami, iście tajemniczym uśmiechem i przenikliwie statecznym podejściem do sprawy.
Muzyczna kapela klasy drugiej dźwięcznie i asymetrycznie dodawała tonu i basu całej sytuacji.

Cała uroczystość została uwieńczona ceremonią wręczenia medali wykonanych tajemniczą metodą rękodzieła.