Projekt Edukacyjny “Białe Szaleństwo”

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Projekt Edukacyjny “Białe Szaleństwo”

Projekt Edukacyjny “Białe Szaleństwo”

Nowy rok szkolny młodzież gimnazjum rozpoczęła od projektu edukacyjnego zatytułowanego „Białe szaleństwo”. Odrobina szaleństwa rzeczywiście nam się udzieliła podczas tych zajęć, a za jego białą stronę głównymi odpowiedzialnymi byli: mąka, sól i cukier, które to, mimo swej sypkiej postaci, dały się zważyć, pomieszać i opisać nader szczegółowo.

Na szczęście woda pozwoliła na zaobserwowanie wielu zmian, przemian , a nawet powrotów do świata uporządkowanego i wyjątkowo czystego.

W trakcie prowadzonych zajęć nasi uczniowie w sposób doświadczalny zapoznali się z naukami ścisłymi. Poznali budowę i właściwości substancji występujących w otaczającym ich świecie. Doświadczyli tajemniczości substancji nienewtonowskiej oraz niezwykłości mlecznych wirów, które przemieniły świat w feerię kolorowych pląsów i tańców czysto  naukowych.

Bardzo dużą popularnością, a nawet towarzyszem dni projektowych okazał się zakwas, dostarczający wielu wylewnych niespodzianek i domagający  się codziennego dokarmiania.

Na koniec projektu, aby odczarować nasz  projektowy biały świat, postanowiliśmy rozpuścić i na dodatek zabarwić najsłodszego z przedstawicieli świata Białego Szaleństwa  w postaci cukru i stworzyć tym samym czterokolorowy eksperyment niezmieszanej cieczy, która tym samym wywołała sporo zamieszania wśród bacznych obserwatorów, analityków i badaczy.