Po angielsku

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Po angielsku

Po angielsku

Zakończył się tydzień bezpłatnych zajęć językowych dla uczniów naszej szkoły.

Brali w nich udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Zajęcia prowadzili studenci z zagranicy – Vojtek Purchla z Kanady oraz Rasyiqua Tharifa z Indonezji. Dzięki anglojęzycznym wolontariuszom dzieci miały okazję podszlifować język nie tylko poprzez wykonywanie zadań, ale przez uczestnictwo w zabawach prowadzonych w języku angielskim oraz poprzez zwykłą rozmowę.  Uczniowie mieli też okazje poznać zwyczaje panujące w Kanadzie i Indonezji.

Pierwszy dzień zajęć przebiegał pod hasłem poznawania się – uczniowie uczestniczyli w zabawach i grach integracyjnych w języku angielskim. Drugiego dnia podziwiliśmy prezentacje Vojtka i Rasyiqi na temat ich rodzinnych krajów, a następnie dzieci w grupach wykonywały anglojęzyczne plakaty na podstawie zdobytych informacji. Trzeci dzień był dniem poszukiwaczy skarbów – głównym zadaniem było znalezienie dziesięciu kluczy z dołączonymi zagadkami w języku angielskim, aby móc otworzyć tajemnicze skrzynki pełne łakoci. W czwartek uczniowie wykonywali albumy o Polsce i polskich zwyczajach (w języku angielskim), które później sprezentowali naszym wolontariuszom. Ostatni dzień zajęć, piątek, był dniem kulinarnym. Uczniowie przygotowywali tradycyjne kanadyjskie naleśniki a syropem klonowym oraz smażony ryż z kurczakiem, popularne danie indonezyjskie.

Cały tydzień spędzony został w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję powtórzyć podobne zajęcia w przyszłym roku.