Dzień Dziecka w straży pożarnej

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Dziecka w straży pożarnej

Dzień Dziecka w straży pożarnej

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I- III SP oraz I G wybrali się spacerem do Nowej Rudy w celu odwiedzenia miejsc związanych z różnymi zawodami. Pierwszym punktem była wizyta w Straży Pożarnej.

Uczniowie zapoznali się z pracą strażaka, poznali wyposażenie, ubiór. Atrakcją było lanie wody z węża strażackiego oraz podziwianie panoramy miasta z kosza strażackiego podnośnika. Zainteresowanie wzbudziła symulacja alarmu pożarowego. Kolejnym etapem wędrówki była wizyta w Gabinecie Weterynaryjnym. Pani weterynarz w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom specyfikę swojej pracy. Na koniec wszyscy udali się na stadion miejski by podziwiać rozgrywki w piłce nożnej młodych zawodników m.in. z naszej szkoły. Wyczerpani ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.