Kraje świata

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kraje świata

Kraje świata

Albania, Grecja, Macedonia, Irlandia, Finlandia, Watykan, Peru, Turcja... tyle państw odwiedziliśmy podczas tegorocznej edycji Krajów Świata, by w końcu zawitać do miejsca doskonale znanego każdemu z uczniów – Nowej Rudy. Ale czy na pewno młodzi noworudzianie dobrze znają swoje miasto?

Dzieci dowiedziały się dlaczego Nowa Ruda została nazwana tak a nie inaczej, jakie znaczenie ma jej herb i dlaczego przez stulecia nie mówiono tutaj po polsku. Jaki związek ma nasze miasto z Japonią, dlaczego lokomotywa jest biała, czym była wcześniej ścianka spinaczkowa w Słupcu, jak wyglądał dawniej ratusz i kim są sławni noworudzianie (oraz dlaczego miejsce wśród nich ma pani Natalia) – odpowiedzi na te, i wiele innych pytań dzieci uzyskały podczas ostatniego spotkania.

Oprócz Nowej Rudy oglądaliśmy także dawne zdjęcia Włodowic, podziwialiśmy pałac w Bożkowie i zatopiony kamieniołom "Kamyki" w Głuszycy, a także zastanawialiśmy się po co zbudowano Muchołapkę.

Warto wybrać się na spacer po, wydawałoby się ,doskonale znanym mieście, a inspiracji starsi czytelnicy mogą szukać na Facebooku wpisując: "Nowa Ruda Neurode Tajemnice, zagadki, historia".