Dzień Języków Obcych

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

W dniu 20 marca po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.

Wszyscy uczniowie  zostali podzieleni na 13 grup różnowiekowych, które, aby zaakcentować nadchodzącą wiosnę, przybrały nazwy kwiatów wiosennych w języku angielskim np. daffodils, lilacs, crocuses i catkins.  Liderami grup zostali gimnazjaliści i należy przyznać, że spisali się znakomicie. Celem pracy grup było rozwiązanie zadań na 14 stacjach i zdobycie jak największej ilości punktów. Zadania były różnorodne zarówno w języku angielskim, jak i w niemieckim.  Stacjami opiekowali się nauczyciele czuwając nad prawidłowym przebiegiem pracy. Zespoły rozwiązywały zadania z ogromnym zaangażowaniem. Pierwszoklasiści dzielnie pilnowali liderów, aby nie zagubić się w tłumie. Po podsumowaniu punktów przez komisję okazało się, że wyniki są bardzo wyrównane. Jednak dwoma punktami grupie „Violet” czyli „Fiołkom” udało się wysunąć na prowadzenie.

Oto skład zwycięskiego „teamu”: Lider –Aleksandra Pasiut oraz Gracjan Koleśnik, Kamil Łata, Kuba Estreicher, Jakub Gargol, Oskar Piątek, Dariusz Podeszko i Łucja Kot.