Klasa I w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Klasa I w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

Klasa I w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

W trakcie wizyty w Instytucie mogliśmy  wspólnie z uczniami klasy 1 z wrocławskiej szkoły –Mała Aktywna Szkoła, zapoznać się z urządzeniami w ogródku meteorologicznym. Obejrzeliśmy deszczomierz, wiatromierz.

Zaglądaliśmy również  do wnętrza klatki meteorologicznej, w której znajdują się różne termometry: maksymalny, minimalny i czujnik do pomiaru wilgotności powietrza.

Mieliśmy także okazje zobaczyć kilka doświadczeń, poletko z termometrami gruntowymi, heliograf do pomiaru nasłonecznienia. Pan, który nas oprowadzał w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, pracy instytutu, o zjawiskach zachodzących w atmosferze.  Pokazał, jak badane są zjawiska pogodowe, jak odczytuje się temperaturę, opady. Mogliśmy dyskutować o zjawiskach zachodzących w przyrodzie i zadawać mnóstwo pytań. To była iście naukowa wyprawa!

Po zajęciach złożyliśmy wizytę w Małej Aktywnej Szkole we Wrocławiu, gdzie zostaliśmy poczęstowani ciepłą herbatką, a dzieci mogły  nawiązać nowe znajomości i wspólnie poszaleć.

Duże podziękowania kieruję w stronę rodziców Jasia, p. Moniki i Kazimierza Bokuniewicz za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wycieczki. :-)

Wychowawca klasy I

Dorota Michalak