Festiwal nauki

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Festiwal nauki

Festiwal nauki

Tradycyjnie już uczniowie, nauczyciele i przyjaciele podstawówki i gimnazjum we Włodowicach zorganizowali Dzień Otwarty w formie Festiwalu Nauki.

Można było się dowiedzieć dlaczego i jak ucieka pieprz, czy można (a można) bez użycia naszych płuc nadmuchać balon oraz poznać wiele innych ciekawostek przyrodniczych podczas pokazów doświadczeń, które zrobiły ogromną furorę wśród małych i dużych gości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty robotyczne oraz warsztaty decoupage. Nie obyło się bez zajęć ruchowych, tanecznych i integracyjnych, a konkurencje sprawiły uczestnikom wielką radość. Można było zwiedzić wystawę „Drugie życie makulatury”, wziąć udział w grach i zabawach związanych z krajami świata oraz zakupić piękne rękodzieła na szkolnym kiermaszu. Oczywiście na zmęczonych uczestników zajęć czekała kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami.

Impreza była udana, szkoła tętniła nauką i zabawą, dlatego ogromne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Festiwalu Nauki.