Dzień Patrona

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Patrona

Dzień Patrona

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Włodowicach co roku uroczyście obchodzony jest Dzień Patrona - świętego Wojciecha. Za każdym razem jest inaczej, a w tym roku było niecodziennie, gdyż obchodziliśmy 10-lecie nadania imienia św. Wojciecha i cała uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie.

Podczas tej imprezy co roku  nadajemy tytuł Przyjaciela Szkoły i nagrodę Adalbertus. Są to nagrody, które społeczność zespołu przyznaje osobom działającym na rzecz naszej placówki, wspierającym i promującym naszą szkołę i przedszkole. Tym razem nagrodzeni zostali rodzice naszych uczniów, którzy wyjątkowo aktywnie włączają się w życie zespołu, a są nimi: pani Iwona Będkowska i Agnieszka Hajda. Nagrodę otrzymała również pani Monika Wielichowska - posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas obchodów Dnia Patrona nasi uczniowie zaprezentowali się w wielkim stylu, gdyż sztuka o scenach z życia świętego Wojciecha wg scenariusza Olgi Tokarczuk na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Recenzje były tylko pozytywne. Dzięki przedstawieniu przenieśliśmy się na chwilę do średniowiecza i była to intelektualna uczta. A najmłodsi uczniowie zaprezentowali nam polskie tańce i pieśni ludowe. A goście i laureaci konkursów mieli okazję zapoznania się z wystawą prezentującą działania naszego zespołu. I... do zobaczenia za rok.