Skills Challenge

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Skills Challenge

Skills Challenge

Naszą szkołę odwiedził w ostatni piątek nasz jedynak w najlepszej koszykarskiej lidze świata – Marcin Gortat. A nawet dwóch 213 centymetrowych Marcinów, z tym że tekturowych. Dzieci z klas IV-VI uczestniczyły w ogólnopolskim konkursie sprawnościowym Skills Challenge, organizowanym przez Fundację MG13 oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki

Panowie z fundacji MG13 przywieźli ze sobą nie tylko tekturowe wizerunki Gortata w skali jeden do jednego, ale także cały sprzęt sportowy potrzebny do organizacji zawodów, a w tym pełnowymiarowy kosz, którego brakuje w naszej skromnej sali. Przed konkurencjami dzieci obejrzały pokaz umiejętności koszykarskich i posłuchały dlaczego ruch jest tak ważny już w młodym wieku, co znakomicie wpisuje się w trwającą właśnie akcję Stop zwolnieniom z WF-u.

Tor przeszkód składał się między innymi z elemntów piłki nożnej, piłki ręcznej i koszykówki. Atmosfera podczas zawodów była znakomita, dzieci dopingowały siebie nawzajem. Trzeci czas w szkole uzyskała Karolina Koniszewska (IV klasa), drugi pomimo upadku okazał się waleczny Wiktor Twardowski (V klasa), a zwycięzcą został Miłosz Ważny (IV klasa).

Włodowice zakwalifikowały się do projektu jako jedna z pięćdziesięciu szkół, a z naszego zaproszenia do udziału w zabawie skorzystała również szkoła w Ścinawce Średniej. Dzięki przyjazdowi reprezentantów fundacji MG13 na naszej małej sali uczniowie mogli posmakować trochę sportu z wielkiego świata. Otrzymaliśmy także zdjęcia z podpisami Marcina Gortata, które wystawione zostaną na licytację na rzecz rozbudowy szkoły.