EDUKATION 2

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » EDUKATION 2

EDUKATION 2

W Szkole Podstawowej i w Gimnazjum we Włodowicach 13 października został zorganizowany drugi EDUKATION – tym razem pod hasłem „Ogród edukacyjny miejscem nauki, odpoczynku, gier i zabaw”.

Zgodnie z ideą EDUKATION łączył on zabawę z nauką i integracją międzypokoleniową, dlatego dzieci i młodzież pracowali w grupach różnowiekowych pod czujnym okiem seniorów. Temat Edukationu stanowił jednocześnie okazję do zwrócenia uwagi zarówno dzieciom jak i seniorom oraz nauczycielom na pojęcie „ładu przestrzennego”, na problem organizacji przestrzeni (w szkole, w domu, na podwórku, w miejscach publicznych). Podczas rozpoczęcia wszyscy zostali podzielni na grupy tematyczne (np. owocowy sad, trawniki, rośliny ozdobne…), a już w tych grupach każdy znalazł miejsce dla siebie. Byli kapitanowie i ich zastępcy, fotografowie, kronikarze, zbieracze informacji, prezenterzy i kucharze. Po zaplanowaniu pracy grupy ruszyły na wizje lokalną. Zapoznawali się z miejscem odpowiednim dla konkretnej grupy, zbierali informacje, robili pełną dokumentację, by następnie to wszytko wykorzystać na terenie przedszkola, gdzie ma postać ogród edukacyjny. Tam, wykorzystując mapę sytuacyjną, wspólnie projektowali fragment ogrodu edukacyjnego. Po powrocie do szkoły każda z grup przeniosła ustalenia z wizji lokalnej na duży plan i dokonała opisu miejsca. Podsumowaniem była prezentacja kolejno wszystkich grup, dzięki czemu powstał całościowy obraz projektu ogrodu edukacyjnego, który tworzyć będą nasi uczniowie. Podczas Edukationu towarzyszyli nam reporterzy z TVP, co było prawdziwą atrakcją i motywowało do pracy. A wszyscy serdecznie dziękują za pomoc i dobrą zabawę naszym ukochanym seniorom: p. Marii Buczmie, p. Joannie Bukowskiej, p. Danucie Polakowskiej, p. Danucie Ramut, p. Wandzie Kubickiej, p. Barbarze Pietrzak, p. Bożenie Walczak, p. Teresie Dutkiewicz, p. Aleksandrowi Kuci, p. Mieczysławowi Rudnickiemu.