Turniej piłkarski

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Turniej piłkarski

Turniej piłkarski

Już pod koniec minionego roku szkolnego grupa chłopców zgłosiła wniosek o organizację turnieju piłkarskiego. Niestety napięty czerwcowy grafik nie pozwilił na rozegranie zawodów przed wakacjami. Nic jednak straconego – jesienna pogoda dopisała i mecze zostały rozegrane w środę 24 września.

W pierwszym spotkaniu rywalizowali gimnazjaliści, a zwycięska okazała się drużyna prowadzona przez Krzysztofa Drozdowskiego – najlepszego strzelca turnieju. W kolejnym meczu zmierzyli się w mieszanych składach uczniowie klas IV-VI. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana jednak w drugiej kilka szybkich bramek zapewniło zwycięstwo ekipie, której kapitanem był Kuba Tomasik. Sędzią liniowym obu spotkań był Aleksy Stawiarski.

Finał pomiędzy gimnazjalistami a uczniami szkoły podstawowej nie był wcale tak jednostronny jak można by się tego spodziewać. Na bramce znakomicie spisywał się Dawid Kłosiński, a w obronie walczył Krzysztof Jałowiec obaj chłopcy zostali uhonorowani nagrodami dla najlepszych piłkarzy turnieju na swoich pozycjach.

Ostatecznie wygrali gimnazjaliści, wśród których najskuteczniejsi byli Cyprian Babuśka i wspomniany wcześniej Krzysztof Drozdowski. Wszystkim należą się jednak brawa za determinację i walkę do samego końca.

Nagrody zostały wręczone dzieciom podczas wyborów nowego Samorządu Uczniowskiego. Mam nadzieję, że kolejny, wiosenny turniej zorganizuje już samodzielnie samorząd.