Brazylia, Brazylia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Brazylia, Brazylia

Brazylia, Brazylia

Najlepsi piłkarze zmagają się na Mistrzostwach Świata w Brazylii, co codziennie oglądają miliony telewidzów, w tym uczniowie naszej szkoły. Pani Justyna, której wykład zakończył tegoroczną edycję krajów świata w państwie gospodarza piłkarskiego turnieju mieszkała kilka miesięcy i opowiedziała o tym dzieciom w jednym z ostatnich dni nauki.

Spotkanie rozpoczął krótki kurs języka portugalskiego, którym posługują się Brazylijczycy. Dzień dobry, dziękuję, przepraszam, proszę i najbardziej potrzebny podczas podróży zwrot: „nie mówię po portugalsku”.

Dzieci dowiedziały się, że mieszkańcy Brazylii, oprócz rdzennych Indian, przybyli na ten kontynent z wielu różnych stron, między innymi z Afryki i… Polski. Co ciekawe dzisiaj w samym mieście Sao Palo żyje prawie 21 milionów osób, czyli więcej niż połowa mieszkańców naszego kraju, a wieżowce ciągną się tam aż po horyzont.

Brazylia to jednak nie tylko ogromne miasta, ale i radosny karnawał, muzyka i śmiech o czym opowiedziała pani Justyna. Na koniec spotkania dzieci miały też okazję spróbowa swoich sił w „treningu” capoeiry – brazylijskiej sztuki walki połączonej z tańcem.

Opowieśc o Brazylii zakończyła tegoroczny cykl Krajów Świata. Dzięki zaproszonym gościom dzieci udały się w podróż na trzy różne kontynenty. Pani Ania opowiadała o życiu w Japonii, pani Karolina o podróży do Maroka i w końcu pani Justyna o miesiącach spędzonych w Ameryce Południowej. Wszystkim podróżnikom dzięujemy za przyjazd i zapraszamy ponownie z kolejnymi historiami.