Rajd primaaprilisowy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Rajd primaaprilisowy

Rajd primaaprilisowy

27 marca wspólnie z uczniami innych dolnośląskich szkół ruszyliśmy w Góry Bialskie.

Rajd zaczął się w Starym Gierałtowie a zakończył w Bolesławowie. Momentami było ekstremalnie: deszcz, śnieżne zaspy, ale dobre humory nam dopisywały.

27 marca wzięliśmy udział wraz z uczniami innych dolnośląskich szkół udział w rajdzie primaaprilisowym organizowanym przez Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe. Tym razem trasa rajdu  wiodła Górami Bialskimi ze Starego Gierałtowa przez Dział, Wielkie Rozdroże,
Przełęcz Suchą, Drogę Marianny do Bolesławowa i w większej części była zasypana śniegiem (nawet po kolana!). Oj, było ciężko. Przeszliśmy 17 kilometrów. Pierwszy sześciokilometrowy odcinek był chyba najtrudniejszy – stromy szlak leśny, wejście pod górę, baliśmy się, że nie damy rady. Ale udało się! Hura! A po zakończeniu rajdu czekała na nas herbata, grochówka, różne słodkości i oczywiście ognisko i kiełbaski. Były też różnego rodzaju konkursy i turnieje, nam najbardziej podobało się rzucanie do celu jajkami... W każdym razie świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy więc organizatorom, którzy stworzyli nam po raz kolejny wspaniałą okazję do poznania szlaków Ziemi Kłodzkiej.

Alicja Jakubowska, kl. V

Róża Maćkowska, kl. IV