Dzień Patrona

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Patrona

Dzień Patrona

28 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona – św. Wojciecha. Jak zawsze była to okazja do zaprezentowania się naszych uczniów, docenienia przyjaciół szkoły oraz wyłonienia laureatów Dolnośląskiego Konkursu MOJA MAŁA OJCZYZNA, ale nie tylko…

Cała uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i współpracowników. Następnie w szkole zaczęliśmy od powitania gości, a swą obecnością zaszczycili nas: Renata Wolan-Niemczyk i Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – wiceprzewodniczące Rady Powiatu Kłodzkiego, Bogdan Tarapacki – przewodniczący rady Gminy Nowa Ruda, Izabela Słowek-Chorób – kierownik referatu oświaty w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, Joanna Wagenknecht-Fila – reprezentująca Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Nowej Rudzie i wiele innych osób, a szczególnie uczniowie – laureaci wojewódzkiego konkursu i ich nauczyciele.

Prezes Fundacji Wspierania Aktywności Lokalnej FALA przedstawił wszystkim zgromadzonym ideę rozbudowy szkoły oraz zbiórki funduszy na ten projekt pod hasłem „Budujemy szkołę z autografów”. Bardzo wzruszającym momentem był pierwszy wpis do księgi złożony przez najmłodszego ucznia naszej szkoły – Kubę Estreichera, któremu towarzyszył nasz najstarszy uczeń – gimnazjalista Maciej Oremus.

Następny etap był równie wzruszający, gdyż nadane zostały nagrody ADALBERTUS i tytuły Przyjaciela szkoły, które w tym roku otrzymali: Elżbieta Grodzka, Rafał Chorzewski, Stanisław Mróz i Grzegorz Stachowiak za wsparcie i promowanie naszych placówek. Kliknij TUTAJ

Z kolei pani dyrektor z przedszkola wręczyła nagrody przedszkolakom i ich rodzicom, którzy wzięli udział w rodzinnym konkursie plastycznym o św. Wojciechu, natomiast jurorzy Dolnośląskiego Konkursu – pan Tomasz Leśniowski i pan Dawid Fuchs – uhonorowali nagrodami aż 19 laureatów. A pani dyrektor Anna Grzybowska wręczyła podziękowania dla ich nauczycieli, opiekunów w konkursie. Kliknij TUTAJ

Gala rozdania nagród przeplatana była występami naszych uczniów. Grupa teatralna pokazała się w pięknej pantomimie o św. Wojciechu, zespół gitarowy zaprezentował „W stepie szerokim” Wojciecha Kilara, natomiast zespół taneczny poloneza tego samego autora. Przerywników artystycznych było znaczenie więcej, wszystkie pięknie przygotowane i na wysokim poziomie.

A już na koniec odbył się mini-quiz o naszej małej ojczyźnie, po którym wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Tam, już w luźnej atmosferze, pochwałom organizacji tego dnia nie było końca. Podziękowania należą się wszystkim  uczniom i nauczycielom, ale w szczególności paniom Dorocie Michalak, Annie Furs, Dorocie Muczyńskiej i Beacie Chmiel.