Niecodzienny gość

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Niecodzienny gość

Niecodzienny gość

W dniu 24 kwietnia uczniowie klas starszych mieli okazję spotkać się z kolegą, który od 1,5 roku mieszka w Worksop w Wielkiej Brytanii. Korzystając z przerwy świątecznej, gości u rodziny w Polsce i zgodził się  opowiedzieć o tym jak wyglada jego życie na wyspie. Atutem spotkania było to, że wszyscy staraliśmy się mówić wyłącznie po angielsku.

Marcin w czasie pobytu w Anglii nabył doskonały akcent i nie łatwo  było zrozumieć jego naturalną, szybką wymowę. Było to doskonałe ćwiczenie. Każdy miał okazję zadać mu pytanie. Dowiedzieliśmy się jak wygląda jego dzień i jakie zasady panują w szkole angielskiej. Marcin brał udział w czterech lekcjach, pomagał rozwiązywać zadania i  uczestniczył w grach  językowych. Miłe było jego stwierdzenie, że wolałby mieszkać w Polsce. Wszyscy mu tego życzymy.

U.Bieda