Kozucha kłamczucha

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kozucha kłamczucha

Kozucha kłamczucha

Dnia 3 kwietnia, uczniowie klas I- III oraz przedszkolaki  obejrzały przedstawienie "Kozucha kłamczucha" wystawione przez Studio Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa.  Aktorzy przedstawili klasykę polskiej literatury dziecięcej - przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowane w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce.

Dzieci z wielką ciekawością śledziły losy białej kózki, która zawsze kłamała. Widzowie w trakcie  spektaklu mieli szansę wykazać się na forum publiczności u boku aktorów – rozmawiać z aktorami, przebierać się na scenie i tańczyć w rytmie tańca góralskiego.
Uczniowie, przedszkolaki zapamiętały ze spektaklu cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. (K.M.-B.)