VI Spartakiada Integracyjna 2010 w Ludwikowicach

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » VI Spartakiada Integracyjna 2010 w Ludwikowicach

VI Spartakiada Integracyjna 2010 w Ludwikowicach

Była to impreza o charakterze sportowym z udziałem uczniów w różnym wieku i z różnymi dysfunkcjami. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy piątej  naszej szkoły, wychowankowie Niepublicznych Szkół Specjalnych z Ludwikowic Kłodzkich oraz ze Ścinawki Dolnej.

Imprezę prowadziła Jolanta Blacha wraz z Grzegorzem Czajką i Gabrielą Prokop. Pomocą służyli również nauczyciele i opiekunowie przybyłych grup oraz wolontariusze z gimnazjum z Ludwikowic. Oprawę muzyczną imprezy przygotował pan Jacek Myćka.

Spartakiadę rozpoczęto przemarszem przybyłych zawodników, następnie delegacje złożone  z uczniów poszczególnych szkół wniosły flagę olimpijską oraz znicz, który po chwili zapłonął. Zawodnicy złożyli przysięgę olimpijską,  jak na prawdziwych igrzyskach…

"Pragnę zwyciężyć lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku".

Ceremonii otwarcia  dokonała pani dyrektor Ewa Postół. Krótko przedstawiła też historię spartakiady. Kilka słów skierował do nas pan wójt Sławomir Karwowski, który ufundował puchary oraz pan Janusz Ferenc, sołtys Ludwikowic i fundator pucharu FAIR PLAY. Przywitała nas również pani dyrektor Joanna Kaczmarska.
Wszystkie dzieci uczestniczące w rozgrywkach sportowych wspaniale rywalizowały ze sobą, gorąco dopingując koleżanki i kolegów w dobrej zabawie. Było wiele ciekawych konkurencji. Rysowaliśmy na wyścigi bałwany, wyklejaliśmy zimowe krajobrazy. Odbyła się też bitwa na śnieżki, co prawda tylko papierowe, ale ileż było przy tym emocji! Wielką kolorową płachtą podrzucaliśmy niesforną piłkę. Były przeploty przez szarfy, rzuty woreczkami do celu, wyścigi z poduszką między kolanami i wiele, wiele innych jeszcze. Konkurencje zakończyliśmy wspólną zabawą przy „kaczuchach”. Po zawodach odbyła się oczekiwana przez wszystkich dekoracja. Wygrana i miejsce na podium nie były najistotniejsze, zwycięzcą był każdy uczestnik. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez redaktora naczelnego Gazety Noworudzkiej pana Pawła Golaka . Zasłużyliśmy na nie wszyscy, bo przecież staraliśmy się, byliśmy dzielni, tak jak obiecywaliśmy i pomagaliśmy naszym nowym, sprawnym inaczej kolegom i koleżankom. Na koniec otrzymaliśmy słodki poczęstunek.