Klasy I-III w Parku Nauki i Techniki

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Klasy I-III w Parku Nauki i Techniki

Klasy I-III w Parku Nauki i Techniki

Uczniowie klas I-III mieli okazję doświadczyć zagadnień naukowych w zupełnie innej przestrzeni niż szkolna sala dzięki wizycie w wałbrzyskim ExploraParku.

Jako że dla większości dzieci była to już kolejna wizyta w Parku Nauki i Techniki, to przewodnicy ograniczyli się do krótkiego wprowadzenia i oddali cały zgromadzony w tym miejscu sprzęt w ręce, oczy i uszy dzieci. Chłopcy szybko ulokowali się w pokoju z klockami Lego, część z nich nawet wykonała jeden z bardziej skomplikowanych modeli samolotu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także gra Xbox Kinect, w której wirtualna postać sterowana jest za pomocą naszych ruchów, bez wykorzystania dodatkowych urządzeń.

Wiele śmiechu wzbudziła także komunikacja za pomocą anten dźwiękowych i obserwowanie swoich buzi w odbiciu zwielokrotnionym. Pod koniec większość dzieci zasiadła przy bryłach magnetycznych i układankach logicznych, by złapać trochę oddechu.

Starsze klasy nadal dobrze bawiły się w ExploraParku, pomimo wcześniejszych wizyt, a pierwszaki miały okazję pobawić się nauką w ciekawy sposób.