W Explora Parku

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » W Explora Parku

W Explora Parku

4 marca uczniowie klas IV-VI oraz IG w ramach zajęć lekcyjnych mieli okazję obcować z matematyką, logiką i fizyką na żywo, a nie jedynie poznawać te piękne nauki z kart podręczników. Czekała ich bowiem wycieczka do wałbrzyskiego Explora Parku.

Miejsce to doskonale łączy naukę z zabawą – uczniowie rozwiązywali kilkanaście rodzajów zagadek matematycznych i logicznych. Explora Park miał ich do wyboru całe mnóstwo. Gry i zabawy zaplanowane dla dzieci rozwijają ich wyobraźnię przestrzenną, umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia faktów oraz spostrzegawczość. Nasi podopieczni uczestniczyli również w specjalnie dla nich zaplanowanej lekcji, na której mogli się dowiedzieć między innymi, czym jest ciąg Fibonacciego oraz zobaczyć, w jaki sposób pojawia się on w naturze. Zaawansowana matematyka została im przedstawiona w sposób prosty, ciekawy i łatwy do przyswojenia.