Turniej Gier Logicznych

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Turniej Gier Logicznych

Turniej Gier Logicznych

27 lutego 2014 roku, od godziny 15:00 w Szkole Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach rozpoczął się I Turniej Gier Logicznych.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w swobodnie dobieranych parach, mierząc się w szachach, warcabach, chińczyku, scrabble oraz grze w kółko i krzyżyk. Zmagania trwały aż do późnych godzin wieczornych. Nad prawidłowością rozgrywek i zasadami fair play czuwała komisja konkursowa, w której znaleźli się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum we Włodowicach: Pan Dyrektor Tomasz Siemież, Pani Dyrektor Anna Grzybowska oraz Barbara Budai, Dorota Michalak, Anna Furs, Katarzyna Maj-Bukowska, Natalia Muczyńska, Grażyna Lawenda oraz najpomocniejsza z mam Małgorzata Grzybowska, a głównym  organizatorem był Witold Telus.
Po zaciętych rozgrywkach komisja konkursowa wyłoniła dziesiątkę półfinalistów, którzy zostali zaproszeni na piątek, 28 lutego na kolejny etap turnieju.
Najlepsza dziesiątka przystąpiła do rozgrywek w każdej z pięciu gier logicznych, tym razem skład par zawodników został wylosowany przez komisję konkursową.
Na koniec komisja wyłoniła najlepszą parę graczy, którzy stoczyli ostateczny pojedynek szachowy, z pomiarem czasu. W niemal absolutnej ciszy, przerywanej stuknięciami figur i kliknięciami zegara zagrali dwaj uczestnicy: Cyprian Babuśka i Hubert Lawenda. Niestety, absolutny arcymistrz gier logicznych mógł być tylko jeden. W wyrównanej walce Cyprian ustąpił pola Hubertowi, tak oto Hubert Lawenda, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach został arcymistrzem gier logicznych, zaś Cyprian Babuśka, uczeń I klasy Gimnazjum we Włodowicach uhonorowany został zaszczytnym tytułem wicemistrza gier logicznych.
Trzecie miejsce przypadło w udziale Oktawianowi Łukasikowi z III klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowej Rudzie.
Nagrodę główną, w postaci pięknego roweu górskiego współsponsorowała firma Remar-Sport z Nowej Rudy. Dodatkowo, z rąk Pana Tomasza Siemieża, prezesa fundacji "FALA" uczestnicy otrzymali liczne nagrody w postaci zestawów gier i układanek logicznych.
Zamykając uroczystość wręczenia nagród Pan Dyrektor życzył zawodnikom dalszych sukcesów i zaprosił na kolejne edycje Miejsko-Gminnego Turnieju Gier Logicznych, w których nagrody będą coraz cenniejsze, a zawodnicy coraz mądrzejsi.
Zapraszamy wszystkich chętnych, obserwujcie nasze ogłoszenia w prasie lokalnej, stronie internetowej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum we Włodowicach, Facebooku i na tablicach ogłoszeń w swojej okolicy. Grajcie i wygrywajcie!