Kraje Świata - Japonia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kraje Świata - Japonia

Kraje Świata - Japonia

Japonię od Polski dzieli prawie 9000 kilometrów. Mimo tak znacznej odległości w Nowej Rudzie urodził się Franz Eckert, współtwórca hymnu Kraju Kwitnącej Wiśni, a do szkoły i przedszkola we Włodowicach przyjechała Anna Karwatka, która w ramach misji organizowanej przez wspólnotę Domy Serca, spędziła w Japonii ostatnie czternaście miesięcy.

Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o azjatyckich słodyczach, które robi się nie z czekolady, a z… fasoli. Poza tym dzieci dowiedziały się czy w japońskich domach można nosić buty i dlaczego przed pójściem do wanny bierze się prysznic.  Uczniowie szkoły poznali także podstawowe fakty dotyczące geografii Japonii i zdziwili się, że na podobnym obszarze do Polski mieszka aż trzy razy więcej ludzi.

Na koniec spotkania obie grupy zagrały z panią Anią w popularnego marynarzyka, tyle, że w języku japońskim. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki prosto z państwa wschodzącego słońca. Dzieci spróbowały także ciasteczek z imbirem, które według japońskiego przepisu przygotowała mama jednego z uczniów.

Było to dziewiętnaste spotanie z cyklu Kraje Świata, a drugie, podczas którego uczniowie spotkali się z zaproszonym gościem. Poprzednim razem odwiedził nas Krzysztof Szymański, który przez dwa miesiące pełnił funkcję Wakacyjnego Ambasadora Polski na Filipinach. W rym roku szkolnym mamy nadzieję odwiedzić między innymi Indie i Rosję.