Warsztaty detektywistyczne

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Warsztaty detektywistyczne

Warsztaty detektywistyczne

Dnia 23 stycznia odbyły się w naszej szkole warsztaty detektywistyczne, zorganizowane przez wydawnictwo Zakamarki. Wzięli w nich udział uczniowie klas I, II, III, IV.

W ramach godzinnego spotkania poznawali oni  przygodę pary młodych detektywów Lassego i Mai, w oparciu o fragment ksiązki „Tajemnica diamentów”. Czytanie połączone zostało z pokazem multimedialnym. Oprócz tego uczniowie poznali ekwipunek dobrego detektywa, a także sprawdzili swoją spostrzegawczość podczas drużynowego konkursu, gdzie mieli zapamiętać jak najwięcej szczegółów na zaprezentowanym obrazku. Drużyny poradziły sobie doskonale z tym zadaniem. Na podsumowanie spotkania otrzymali rebus do rozwiązania. Warsztaty przyniosły zamierzony efekt, ponieważ już tego samego dnia z bibliotecznej półki zniknęły wszystkie książeczki, dotyczące przygód małych detektywów. Szczególnie zainteresowani okazali się uczniowie klasy I, z czego bardzo się cieszymy. I dziękujemy pani Katarzynie Cieślak za ciekawe warsztaty.