Kinowe Popołudnia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kinowe Popołudnia

Kinowe Popołudnia

Po dłuższej przerwie spowodowanej niekończącą się przerwą święteczną, uczniowie znów spotkali się na Kinowych Popołudniach, by obejrzeć dramat sportowy "Wielki Mike". Udział w tym filmie przyniósł Sandrze Bullock Oscara za najlepszą rolę kobiecą w 2009 roku.

Aktorka odtwarza przed kamerą losy autentycznej postaci Leigh Anne Touhy, pewnej siebie, bogatej białej kobiety, która wraz z rodziną przygarnia osobę wydawałoby się najmniej pasującą do ich uporządkowanego życia – Wielkiego Mike, siedemnastoletniego czarnoskórego chłopca, porzuconego przez najbliższych.

 

Film z jednej strony jest zabawną relacją ze sportowej kariery Michaela, który po pokonaniu licznych przeciwności staje się jednym z najlepszych graczy w lidze futbolu amerykańskiego NFL. Często jednak na pierwszy plan wysuwa się historia Leigh Anne, która dzięki bezkompromisowej postawie i odwadze walczy o lepszy los swojego "syna".

 

Film trwał ponad dwie godziny, i w związku z tym nie mieliśmy zbyt wiele czasu na dyskusję, gdyż musieliśmy uciekać ze szkoły przed włączeniem się alarmu. Nadrobimy to już za tydzień, przed seansem "Stalowego giganta", niesłusznie zapomnianej bajki animowanej z 1998 roku. 

Opracowanie: szkolnastrona.pl