Pożyteczne wakacje - dzień dziesiąty

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pożyteczne wakacje - dzień dziesiąty

Pożyteczne wakacje - dzień dziesiąty

Ostatniego dnia Pożytecznych Wakacji miało miejsce MAŁEJ GALERII STAROCI, to swoiste podsumowanie poszukiwań na strychu. A wszystko to było możliwe dzięki grantowi z Fundacji Wspomagania Wsi. Głównym organizatorem wypoczynku było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne WŁODZICA we współpracy ze szkołą we Włodowicach.

Nadszedł dzień podsumowania działań w ramach projektu Pożyteczne Wakacje. Dziesiątego dnia przygotowaliśmy ekspozycję znalezionych i odnowionych przez dzieci starych przedmiotów oraz galerię fotograficzną. Dzieci wspólnie z zaprzyjaźnionymi paniami seniorkami przygotowały poczęstunek- sałatki owocowe, warzywne. Upiekły również ciasta marchewkowe i jogurtowe. Punktualnie o 11.00 powitaliśmy pierwszych gości. Kiedy wszyscy zajęli miejsca, dzieci rozpoczęły prezentację  stworzonej na tę okazję Małej Galerii Staroci. Każdy uczestnik opowiedział w kilku słowach o "swoim" przedmiocie" - skąd pochodzi , do czego służy oraz w jaki sposób został odnowiony. Również zaproszeni goście czynnie włączali się do prezentacji dodając kilka ciekawostek. Warto dodać, że towarzystwo mieliśmy międzynarodowe, zaszczycili nas swoją obecnością Polacy mieszkający we Francji oraz w Kanadzie, w Quebecu. W tle rozbrzmiewała muzyka ze starego adaptera. Po części oficjalnej przyszedł czas na degustację potraw, rozmowy, robienie pamiątkowych zdjęć. Minione dwa tygodnie  dostarczyły naszym dzieciom wielu wrażeń, wzbogaciły wiedzę oraz pozwoliły aktywnie, twórczo spędzić wakacyjny czas.