Pożyteczne wakacje - dzień czwarty

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pożyteczne wakacje - dzień czwarty

Pożyteczne wakacje - dzień czwarty

Zabawy, warsztaty, prezentacje pod hasłem "Urządzenia wokół nas" - tak minął czwarty dzień pożytecznych wakacji.

Kolejny dzień wspólnego bycia razem za nami. Dzisiaj postawiliśmy sobie pytanie: Co by było gdyby nie było urządzeń domowych? Jak wyobrażamy sobie świat bez urządzeń? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi poprzez różne działania np. sprzątanie równomiernej ilości papierowych śmieci za pomocą odkurzacza i zmiotki; zabawa „dziwne i dawne urządzenia” podczas której dzieci losowały części rysunków następnie musiały znaleźć kolegę, który ma drugą połówkę. Po ułożeniu obrazków  zadaniem dzieci było pogrupować urządzenia trzech przygotowanych pętlach zgodnie z ich przeznaczeniem: urządzenia używane w kuchni, do utrzymania czystości i urządzenia służące do nauki, relaksu i rozrywki. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

Ważnym działanie dnia dzisiejszego było wykonanie prezentacji przy wykorzystaniu TI pt. „Historia przedmiotów codziennego użytku”. I tak poznaliśmy historię pralki, aparatu telefonicznego, telewizora, komputera i radia.