Pożyteczne wakacje - dzień trzeci

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pożyteczne wakacje - dzień trzeci

Pożyteczne wakacje - dzień trzeci

"Z wizytą na strychu" - to hasło przewodnie trzeciego dnia pożytecznych wakacji.

Z tej okazji dzieci przyniosły znalezione na strychach swoich domów  stare przedmioty i opowiedziały nam  krótkie, ciekawe historie związane z nimi. Wśród przedmiotów znalazły się między innymi: świecznik, sakiewka, fajka, młynek, tara, łyżeczka, waga. Następnie zorganizowaliśmy małą  ekspozycję przedmiotów „ze strychu” i przygotowaliśmy dokumentację - zgoda właścicieli na wypożyczenie sprzętów. Kolejnym krokiem naszych działań była zabawa w detektywów staroci. Wyruszyliśmy do udostępnionych nam strychów: chór kościoła we Włodowicach, strych w przedszkolu oraz strych w naszej szkole. W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy wiele rzeczy, które przynieśliśmy do szkoły. Były to: kołowrotek, stojak na nuty, stary młynek, szuflady, stojak na choinkę, korba, dwie podkowy, maselnica, drewniana stara misa, tarka do prania. Sokoro była to zabawa w detektywów musiał pojawić się element grozy, strach, ciemności, pajęczyn. Najtrudniejszym momentem dla dzieci był moment wejścia i zejścia ze strychu szkolnego. Wszystkie przedmioty dołączyliśmy do wcześniej przygotowanej ekspozycji. Na zakończenie zajęć każdy wykonał pracę plastyczną wybranego przedmiotu „ala Picasso”. Wystawę można zobaczyć w świetlicy.

Dzisiejsze zajęcia przeplatane był zabawami, pysznym posiłkiem i pobytem na placu zabaw.