Pożyteczne wakacje - dzień pierwszy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pożyteczne wakacje - dzień pierwszy

Pożyteczne wakacje - dzień pierwszy

Dzień pierwszy POŻYTECZNYCH WAKACJI minął pod hasłem "Historia jednego przedmiotu" - były warsztaty historyczno-literackie oraz plastyczne.

Pierwszy dzień „Pożytecznych wakacji” za nami. Dzisiaj odbyły się warsztaty literacko-historyczne i plastyczne zatytułowane „Fascynujące historie jednego przedmiotu”. Na początek bawiliśmy się w kalambury. Każdy uczestnik losował określony przedmiot, a my zgadywaliśmy o jaki chodzi. Dowiedzieliśmy się, że z każdym przedmiotem może wiązać się określona historia. Następnie przyszedł czas na działalność twórczą. W grupkach próbowaliśmy stworzyć wspaniałą historię wybranego przez nas przedmiotu. Mieliśmy także okazje porównać stare przedmioty z nowymi, współcześnie używanymi. I zdecydowanie wolimy obecne urządzenia, gdyż dzięki nim mamy prostsze życie. W związku z tym zastanawialiśmy się, jakie mamy korzyści z wszystkich urządzeń elektrycznych obecnych w naszych domach. Potem przyszedł czas na działalność plastyczną, która poprzedzona była ćwiczeniami na wyobraźnię, np. mięliśmy za zadnie odnaleźć przedmioty codziennego użytku, które ukryły się w obrazach. Po tych wszystkich twórczych ćwiczeniach każdy indywidualnie tworzył komiks, którego głównymi bohaterami były stare przedmioty. Powstało wiele ciekawych, oryginalnych prac. Dzień upłynął nam bardzo twórczo i w miłej atmosferze. Przed mani jeszcze wiele interesujących działań.


Niezwykłe historie

 

Dawno, dawno temu pewien człowiek chciał napisać dla swojego dziecka bajkę. Idąc do lasu zobaczył dziwny przedmiot, który miał bardzo wiele guzików z literkami. Zastanawiał się, co to może być. Zaczął naciskać guziki, a wtedy na kartce pojawiały się słowa. Zadowolony wrócił do domu, by pisać bajkę dla swojej kochanej córeczki. Tego dnia wynaleziono maszynę do pisania. 

 

Anna Chorób

Anna Kowalczyk

Mateusz Bukowski

Aleksy Stawiarski

Miłosz Ważny

Antonina Bałanda

 

 

Dawno, dawno temu pomiędzy kamieniami, a ziemią znaleźliśmy lampę. Myśleliśmy, że jest ona niezwykła, ale okazała się normalna. Chronił jej wielki węgorz, ale gdy nas zobaczył, przestraszył się i postanowił nam ją oddać. Zaprowadziła nas ona do zamku króla, który pogratulował nam znalezienia tak cudownej lampy i bardzo dużo za nią zapłacił. Lampę odnaleźliśmy w 1320 roku.

 

Dariusz Podeszko

Jagoda Proszek

Błażej Proszek

Karolina Pasek

Opracowanie: szkolnastrona.pl