Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 5

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 5

Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 5

Zakończyła się już Letnia Szkoła Odkrywców. Tematem dzisiejszego, ostatniego dnia, była moda i jej wpływ na społeczeństwo.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć ubrania charakterystyczne dla różnych epok, zawodów, regionów geograficznych, religii, warstw społecznych. Nauczyli się też, że „strój” i „ubranie” mogą oznaczać różne rzeczy, że górnik ma mundur oficjalny i strój roboczy oraz że moda może odzwierciedlać nastroje panujące w społeczeństwie.

W grupach opisywali i rysowali stroje charakterystyczne dla różnych lat XX wieku – zobaczyli, czym moda lat 20. różniła się od mody lat 60. i 80. Każdy mógł wybrać sobie epokę, której ubrania najbardziej mu się  podobają.

Na zakończenie każdy mógł wykonać bluzkę według własnego projektu – okazało się, że dzieci z dostępem do igieł, nici, brokatu, cekinów, falbanek i farb do odzieży robią mnóstwo bałaganu, ale są niezwykle kreatywne!