Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 4

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 4

Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 4

Czwartego dnia LSO dzieci tropiły przeszłość, zamieniły się w archeologów i prowadziły prace wykopaliskowe.

Za nami czwarty dzień Letniej Szkoły Odkrywców. Temat dzisiejszych zajęć to „Tropy przeszłości”.

Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się archeologia, co to są wykopaliska, co można na nich znaleźć. Wiedzą także, co przepisy polskiego prawa mówią o znaleziskach historycznych i ewentualnych nagrodach za nie – nawet jeśli natrafi na nie zwykły Kowalski.

Główną atrakcją dnia była zabawa w archeologa – uczniowie szukali ukrytych skarbów (monet, przedmiotów codziennego użytku), oczyszczali je jak profesjonaliści, oznaczali i opisywali w specjalnie do tego przygotowanych formularzach.

Nauczyliśmy się dziś wszyscy, iż zawód archeologa nie jest łatwy, ale przynosi mnóstwo satysfakcji.