Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 3

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 3

Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 3

Za nami już połowa Letniej Szkoły Odkrywców. Tematem dzisiejszego dnia były polskie zamki i twierdze.

Różnorodne, przeplatane zabawami zajęcia pomogły uczniom, nawet tym najmłodszym,  zrozumieć, po co niegdyś budowano zamki, gdzie najczęściej je stawiano i dlaczego właśnie tam. Każdy miał okazję obejrzeć mapę polskich zamków i wybrać te, które jemu najbardziej się podobały. Uczniowie poznawali ich historię, związane z nimi opowieści, dzielili się między sobą wiedzą, sporządzali przykładowe trasy dojazdu do wybranych twierdz.

Dzieci dowiedziały się również, jak średniowieczne zamki były budowane – jak nazywały się poszczególne elementy, miejsca, jakie spełniały funkcje, co w nich umieszczano.

Gwoździem programu było budowanie modelów własnych zamków zgodnie z matematycznymi danymi – było trochę liczenia, trochę wycinania, sporo przyklejania, a całe mnóstwo zabawy!