Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 1

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 1

Letnia Szkoła Odkrywców - dzień 1

Co było pierwsze – imię czy nazwisko? Czym różni się przydomek od pseudonimu? Jakie zwyczaje towarzyszyły nadawaniu dzieciom imion w dawnych czasach? Na te pytania znają już odpowiedzi uczestnicy Letniej Szkoły Odkrywców, którzy brali udział w zajęciach „Co kryje w sobie imię”.

Dzieci mogły pochwalić się wiedzą na temat tego, jak było wybierane ich imię, dowiedziały się również, co znaczą i z jakich języków pochodzą imiona członków ich rodzin, przyjaciół i ich własne. Odkrywanie tych tajemnic było przeplatane zabawami i grami integracyjnymi.

Za tak ciekawe i pouczające zajęcia dziękować należy dwójce studentów – pani Andżelice i panu Błażejowi, którzy przyjechali do Włodowic z Wrocławia i z Torunia, aby podzielić się z naszymi uczniami swoją wiedzą.