Kraje Świata - Filipiny

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kraje Świata - Filipiny

Kraje Świata - Filipiny

W czwartek 13 czerwca uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w specjalnej edycji "Krajów Świata", podczas której polecieliśmy na daleką podróż do Filipin. A wszystko dzięki wizycie podróżnika Krzysztofa Szymańskiego, założyciela firmy taniezwiedzanie.com, który przez dwa miesiące pełnił funkcję Wakacyjnego Ambasadora Polski na Filipinach. Oprócz wspomnianych wysp odwiedził do tej pory 25 krajów na 3 kontynentach.

Przez dwie godziny Krzysztof starał się przybliżyć dzieciom kulturę zupełnie odmienną od polskich realiów. Robił to w sposób dowcipny, zabawny przykuwając uwagę dzieci przez ten długi czas. Najzabawniejsza była opowieść o podróżach miejscowymi "autobusami" i historia o ciężkim życiu białego człowieka na Filipinach, z którym każdy chciałby zrobić sobie zdjęcie i zaprosić do znajomych na portalach społecznościowych. Nie zabrakło też informacji o lokalnych przysmakach i poważniejszych tematów, takich jak kontrast pomiędzy biedną, a bogatą częścią społeczeństwa.

Prezentacja została zakończona krótkim filmem, który wruszył niejedną osobę obecną na sali. Dotyczył on Filipińczyków, wracających do domu po latach pracy za granicą. Krzysztofa dzieci nagrodziły gromkimi brawami, a spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie. Mamy nadzieję, że w przyszłości Krzysztof jeszcze raz odwiedzi naszą szkołę, by opowiedzieć o kolejnych wyprawach.