Z wizytą u strażaków

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Z wizytą u strażaków

Z wizytą u strażaków

12 czerwca uczniowie klas I-III wybrali się z wizytą do Straży Pożarnej w Nowej Rudzie.

Po krótkim spacerze dotarliśmy do budynków straży. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejsca najważniejszego – centrum dowodzenia obiektem. Wysłuchaliśmy dźwięku alarmu i ruszyliśmy na wycieczkę po kuchni, sypialni i sali konferencyjnej. Bo w końcu strażak też człowiek: pomiędzy akcjami musi się i najeść, i wyspać.  Wiele radości sprawił dzieciom czas spędzony na znajdującej się w budynku siłowni. Uczniowie sprawdzali czy są w stanie podnieść takie ciężary, jakie podczas treningów dźwigają strażacy.

Gdy przyszedł czas aby ponownie zejść na dół do garaży, część uczniów wybrała tradycyjną drogę po schodach, ale co odważniejsi zjechali po 3 metrowej rurze (w tym dziewczynki z klasy pierwszej – gratulacje!)

O tym jak ciężkie jest życie strażaka przekonała się szczególnie pani Dorota, która przy dopingu dzieci została przebrana w strażacki kombinezon, który do lekkich nie należy. Kulminacyjnym momentem wycieczki była prezentacja ekwipunku wozów strażackich i oczywiście oblewanie się wodą ze szlauchu, co wszystkim przydało się w tak upalny dzień. Podziękowaliśmy strażakom i zadowoleni (i mokrzy) spacerkiem przeszliśmy do szkoły.

Grzegorz Szklarczuk