Spotkanie z seniorami

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Spotkanie z seniorami

Spotkanie z seniorami

W środę 22 maja 2013 r. przybyli do naszej szkoły goście z Wrocławia, z Klubu Seniora przy Domu Kultury „Bakara”, którzy podobnie jak włodowiccy seniorzy, uczestniczą w projekcie „ISKRY – 2” . Powitaliśmy ich domowymi ciastami, kawą i herbatą. 

Spotkanie rozpoczęła koordynatorka projektu, p. Eleonora Maras. Potem przyszedł czas na prezentacje dzieci. Przestawiły one efekty pracy w dwóch projektach  „Dlaczego latawiec lata?” oraz „Jakie tajemnice kryje gleba?”. Pokazały wykonane przez siebie latawce i samoloty z papieru oraz „przeprowadziły wywiady” ze zwierzętami związanymi z glebą: z lisem, chomikiem i dżdżownicą.

 Spotkanie wzbogaciły dwa wykłady: pani dr Małgorzaty Malec na temat wolontariatu seniorów oraz pana Tadeusza Biedy, który zainteresował wszystkich naszą piękną okolicą przedstawiając wiele ciekawostek, także tych łączących Wrocław i Włodowice.

Nie zabrakło też czasu na prezentacje seniorów. Radość i śmiech wzbudziło przedstawienie satyryczne „Czerwony Kapturek” z pieczołowicie przygotowanymi strojami. Nasze seniorki pokazały też z przymrużeniem oka życie emeryta oraz zachęcały do wspólnego śpiewania karaoke. Goście z Wrocławia również dali wspaniały koncert piosenki biesiadnej. Hitem spotkania została piosenka „Białe łabędzie” wielokrotnie bisowana.

Spotkanie integracyjne nie mogło się obyć bez tańców i zabaw ruchowych. Tak więc, żeby się nie zasiedzieć przy stołach, zastawionych przepysznymi domowymi ciastami, rozruszaliśmy się przy muzyce zabawami na siedząco, a potem wyszliśmy przed szkołę w rytm swingu i poloneza. Po drodze można było obejrzeć wystawę rękodzieła seniorów: ozdoby na choinkę i wielkanocne, biżuterię z papieru, obrazy haftowane oraz malowane na szkle, kwiaty z papieru oraz z liści, szydełkowane sweterki,

Wszystkich uczestników spotkania ugościliśmy również pajdą chleba ze swojskim smalcem, ogórkami i grzybkami oraz przepysznym żurkiem i kiełbaską na gorąco.

Spotkanie okazało się bardzo udane, radość malowała się na twarzach, goście zachwycali się okolicą,  zarzuciliśmy sieci przyjaźni, a o to właśnie chodziło...

Opracowanie: szkolnastrona.pl