Kinowe Popołudnia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kinowe Popołudnia

Kinowe Popołudnia

Animacja dzieciom kojarzy się prawie wyłącznie z bajkami Disneya. Podczas ostatnich zajęć postanowiliśmy poszerzyć to pojęcie oglądając animacje z różnych krajów.

Zaczęliśmy od fragmentów japońskiego filmu z 1988 roku – „Mój sąsiad Totoro”, aby poznać inny od amerykańskiego styl rysunku. Następnie przenieśliśmy się do rodzimych produkcji w wykonaniu Tomasza Bagińskiego. Obejrzeliśmy część „Katedry” i całość „Animowanej historii Polski”, która dzieje naszego kraju przedstawia w 10 minut, a została stworzona na EXPO 2010 w Szangchaju. Krótki przegląd zakończyliśmy argentyńskim „Luminaris”, nagrodzonym podczas ostatniej edycji festiwalu KAN we Wrocławiu.

Głównym filmem spotkania był „Odlot” – wspólna produkcja firm Disney i Pixar. Animacja dotyczy niezbyt często poruszanego w kinie dla dzieci problemu osób odrzuconych i starszych, pomijanych przez współczesne społeczeństwo. Plus najlepsza postać psa w dziejach kina, czyli As i jego zdanie – „kocham Pana”, które dzieci powtarzały długo po zakończeniu seansu.