Kraje świata

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kraje świata

Kraje świata

Tym razem w ramach zajęć ”Kraje Świata” pojechaliśmy do małej Estonii i ogromnych Węgier. Za dwa tygodnie na prośbę dzieci ruszymy do Francji i Hiszpanii.

Wróćmy jednak do ostatniego czwartku. Chyba każdemu pociekła ślinka przy omawianiu estońskich słodyczy: czekolady Kalev i „batoników” KOHUKE. Dzieci zachwyciła starówka Tallina i jeden z najstarszych uniwersytetów Europy zlokalizowany w Tartu.

Na Węgrzech spróbowaliśmy najpierw poznać kilka zwrotów w miejscowym języku, co wcale nie przyszło nam łatwo. Następnie zwiedzaliśmy zabytki Paryża Europy Wschodniej – Budapesztu. Spacerowaliśmy też po bardzo płytkim jeziorze Balaton. Na koniec dzieci poznały przepis na pyszne placki – Langosze. Warto spróbować ich w domu. Zapraszam za dwa tygodnie.