Mali turyści

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Mali turyści

Mali turyści

17 maja , w piątek uczniowie z klas I- III wybrali się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą. Przewodnikiem był p.Czesław Dominas z Koła PTTK " Gwarków Noworudzkich".

Trasa wycieczki prowadziła spod szkoły we Włodowicach- przez Sokolicę- "Flucht". Punktem docelowym było wzniesienie Rybak. Podczas spaceru - podziwialiśmy przepiękne widoki. Nasz przewodnik pokazywał i nazywał pasma górskie jakie widzieliśmy- Góry Sowie, Góry Stołowe, Góry Suche. W oddali mogliśmy zobaczyć Masyw Śnieżnika. Atrakcją był również widok Nowej Rudy i szynobus. Podczas przerwy szukaliśmy czterolistnej koniczyny, zapoznaliśmy się z działaniem kompasu oraz studiowaliśmy mapę. Kilkoro uczniów miało za zadanie odnaleźć szczaw. Podczas marszu, pan Czesław opowiadał wiele ciekawych historii związanych ze Wzgórzami Włodzickimi. Wycieczka dostarczyła wiele wrażeń.