Szkolny Maraton Władcy Pierścieni

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Szkolny Maraton Władcy Pierścieni

Szkolny Maraton Władcy Pierścieni

W nocy z piątku na sobotę odbył się Szkolny Maraton Władcy Pierścieni. Prawie dwudziestu uczniów z klas starszych zebrało się by obejrzeć wielokrotnie nagradzaną ekranizację dzieła J.R.R. Tolkiena.

Kiedy już każdy ułożył się na przygotowanych materacach, spałaszował pyszne ciasto upieczone przez mamę Huberta i spróbował domowej pizzy Emilki, przeszliśmy do prelekcji poprzedzającej seanse. Pierwszą część filmowej trylogii obejrzeliśmy wspólnie. Po przerwie między seansami większość uczniów klasy IV smacznie spało i „Dwie Wieże” oglądali już w większości uczniowie klasy V. Przed projekcją ostatniej części przygód Froda, uczniowie odpowiadali na pytania Pani Ani dotyczące treści oglądanych filmów. Do momentu ostatecznej wygranej sił dobra, czyli zniszczenia pierścienia, dotrwali już tylko najbardziej zagorzali fani, którzy już wcześniej oglądali film i czytali książkę: Łucja i Hubert. Przed godziną siódmą wszyscy już wstali i posprzątali salę.

Zapraszam serdecznie na Filmowe Popołudnia. Najbliższe już w ten czwartek, a zobaczymy podczas nich najwyższej klasy animowane bajki dla dzieci: „Odlot” i „WALLE”.

Grzegorz Szklarczuk