Kraje świata

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kraje świata

Kraje świata

Podczas wczorajszego spotkania z Krajami Świata wybraliśmy się do dwóch wielkich miast Europy – Berlina i Rzymu.

Dzieci poznały atrakcyjną ofertę berlińskich muzeów, z których najbardziej do gustu przypadło im Muzeum Techniki, prezentujące w swoich ogromnych halach oryginalnej wielkości samoloty. Uczniowie dowiedzieli się także, że spacerując po ulicach stolicy Niemiec, można natknąć się na liczne kolorowe niedźwiedzie, a w przerwie zjeść pyszny kebab. Chłopakom spodobał się Stadion Olimpijski zbudowany w 1916 roku, na którym po modernizacji rozegrano finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2006 roku. Jednak bezdyskusyjnie za największą atrakcję dzieci uznały Tropical Island – sztucznie stworzoną egzotyczną wyspę, oddaloną 60 km. od Berlina, w której miała już okazję być Emilia.

Po krótkiej wizycie w Dreznie, przenieśliśmy się do Włoch, gdzie oglądaliśmy krzywą wieże w Pizie, a żeby nie było, że cudze chwalimy, a swojego nie znamy, odszukaliśmy też polskie krzywe wieże w Toruniu i Ząbkowicach Śląskich. Na koniec odwiedziliśmy kolebkę zachodniej cywilizacji – Rzym, i centrum chrześcijańskiego świata – Watykan. Dużą sensację wzbudział też największa pizza świata, która powstała oczywiście we Włoszech.

Za dwa tygodnie w czwartek, od 15 do 15:45 wybieramy się do Estonii i stolicy Francji – Paryża. Zapraszam.