Dzień Patrona

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Patrona

Dzień Patrona

26 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - św. Wojciecha. Była to okazja do podsumowań i prezentacji działań placówki.

O godz. 10.00 rozpoczęliśmy uroczystość Mszą św. w intencji szkoły. Następnie przenieśliśmy się do szkoły. Tu miała miejsce gala rozdania nagród w organizowanym przez nas dolnośląskim konkursie dziennikarsko-literackim Moja Mała Ojczyzna im. Beaty Jaroszewskiej (czytaj TUTAJ) oraz akty nadania nagrody ADALBERTUS oraz tytułu Przyjaciela Szkoły (czytaj TUTAJ) za wsparcie, serce i życzliowść oraz promowanie naszej placówki. Oczywiście zaprezentowali się też nasi uczniowie: przedstawienie teatralne o św. Wojciechu wzbudziło podziw zaproszonych gości, od najlepszej strony pokazały się także zespoły - taneczny i gitarowy oraz muzyczny, na pochwałę zasługują także solistki. Gratulacje należą się paniom, które przygotowały dzieci oraz oprawę. Na koniec miał miejsce poczęstunek przygotowany przez panie z obsługi i nauczycieli. W tym dniu zaszczyciło nas swoją obecnością mnóstwo znamienitych gości, za co dziękujemy. A byli to: przedstawicile biura poselskiego posłanki na Sejm RP Moniki Wielichowskiej, wójt gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, przewodniczący Rady Gminy Nowa Ruda Bogdan Tarapacki, sołtys Włodowic Łucja Woźniak, Krzysztof Szczendzina - mąż Beaty Jaroszewskiej, Piotr Mruk i Katarzyna Fiedorwicz z kopalni MELAFIR w Tłumaczowie, Dawid Fuchs i Tomasz Leśniowski - jurorzy konkursu, ksiądz proboszcz Jarosław Genibor, Danuta Adamska i Urszula Soja, rodzice i dziadkowie, laureaci konkursu z Dolnego Śląska wraz z opiekunami.

To był dla nas bardzo ważny dzień, cieszymy się, że płyną do nas gratulacje z każdej strony i dziękujemy za wyrazy uznania. Jesteśmy dumni z naszej szkoły i Patrona.

Zobacz GALERIĘ